Plan: | Baanhoek 75 - 81 |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0610.bp04baanhoek7581-3001 |
Samenvatting
Deze paragraaf betreft een samenvatting van het uitgebreide bureauonderzoek zoals opgenomen in bijlage 10.
Huidige situatie
Het plangebied bestaat uit bebouwing, verharding en opgaande beplanting.
Beoogde ontwikkelingen
In het plangebied wordt het bestaande bedrijf Baan Hofman uitgebreid en op de locatie van Ziezo wordt een appartementencomplex gerealiseerd. Hiervoor moeten de volgende werkzaamheden worden uitgevoerd:
Resultaten onderzoek
Gebiedsbescherming
Ten zuiden van het plangebied maakt de Lek onderdeel uit van de PEHS. Ruim 1 kilometer ten zuiden van het plangebied ligt het Natura 2000-gebied Biesbosch, tevens onderdeel van de PEHS. De ontwikkelingen in het plangebied zouden kunnen leiden tot verstoring van de beschermde gebieden. Gezien de afstand tot de gebieden, de aard en kleinschaligheid van de ingreep kunnen effecten op de beschermde natuurgebieden echter worden uitgesloten.
Soortenbescherming
Het bestemmingsplan is het besluit dat ingrepen mogelijk maakt en een aantasting van beschermde dier- of plantensoorten kan betekenen. Uiterlijk bij het nemen van een besluit dat ruimtelijke veranderingen mogelijk maakt, zal daarom zekerheid moeten zijn verkregen dat overtredingen van de Flora- en faunawet niet optreden.
Het bestemmingsplan uitbreiding van een bedrijf en woningbouw. De benodigde werkzaamheden ten behoeve van deze ontwikkeling kunnen leiden tot aantasting van te beschermen natuurwaarden.
Indien vaste rust-, verblijfs- of voortplantingsplaatsen en/of primaire vliegroutes of primaire foerageergebieden van deze soorten aanwezig blijken te zijn en aangetast worden door toekomstige ruimtelijke ontwikkelingen, dan dient overtreding van de Flora- en faunawet voorkomen te worden door het treffen van mitigerende en compenserende maatregelen. Indien de vereiste maatregelen worden genomen zal de Flora- en faunawet de uitvoering van het bestemmingsplan niet in de weg staan. Indien de vereiste maatregelen niet mogelijk zijn, dient in nader overleg met de Dienst Regelingen van het ministerie van LNV bepaald te worden of het plan in zijn huidige vorm uitvoerbaar is.