direct naar inhoud van 3.2 Ruimtelijke en functionele hoofdstructuur
Plan: Herontwikkeling Wheermolen West, 2e fase 2010
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0439.BPWMW2010-va01

3.2 Ruimtelijke en functionele hoofdstructuur

Het plangebied van voorliggend bestemmingsplan staat niet op zich. Het maakt onderdeel uit van de totale herontwikkeling van de wijk Wheermolen West. In deze paragraaf wordt de huidige situatie van het plangebied beschreven.

3.2.1 Groen- en waterstructuur

In de Parkzone is in de huidige situatie meer bebouwing dan groen aanwezig, maar er is wel een groenstructuur in het plangebied te herkennen. Langs het spoor in de Parkzone zijn bomen gesitueerd, die als afscheiding tussen het spoor en de woonbebouwing fungeren. In dit gebied is tevens groen aanwezig langs de parkeerplaatsen. Ook aan de voorzijde van bebouwing, langs de Meteorenweg zijn bomen en struiken aanwezig. In de toekomstige situatie wordt meer groen aangeplant. Tussen de urban villa's wordt veel groen aangeplant, wat tevens dienst kan doen als speelruimte. Ook aan de oost- en westzijde van het appartementengebouw wordt in het ontwerp ruimte gereserveerd voor speelruimte. Verder wordt aan de voorkant van het appartementengebouw langs het water een bomenrij geplaatst.

Binnen het plangebied is in de huidige situatie geen water aanwezig, echter rond het plangebied wel. De Where en nog enkele waterpartijen aan de oostzijde van de Churchilllaan zijn nabij gelegen. Meer richting het oosten is tevens de Purmerringvaart gesitueerd.

3.2.2 Wegenstructuur

Via de Churchilllaan is het plangebied goed te bereiken door de Meteorenweg. Via de Churchilllaan kan tevens de A7 worden bereikt.

3.2.3 Bebouwingsstructuur

In de Parkzone stonden zes appartementengebouwen gesitueerd. Deze stonden haaks op de Meteorenweg en de spoorweg en bestonden uit tien woonlagen. De vier oostelijke gebouwen zijn reeds gesloopt. De hoogte van de nieuwe appartementengebouwen verloopt trapsgewijs. Aan de uiteinden, aan de oost- en westzijde is de bouwhoogte het hoogst, waarbij tien bouwlagen worden gerealiseerd. In het midden is de bouwhoogte, met 5 lagen, het laagst.