direct naar inhoud van Artikel 7 Horeca
Plan: Munstergeleen en Windraak
Status: vastgesteld
Plantype: ex art. 10 WRO beheer/ontwikkeling
IMRO-idn: NL.IMRO.18830000MunstergelWind-

Artikel 7 Horeca

7.1 Doeleindenomschrijving
  • A. De op de verbeelding voor “Horeca H” aangewezen gronden zijn bestemd voor horeca overeenkomstig de subbestemming:
  • a. HI aan de detailhandelsfunctie verwante lichte horeca, als vermeld in de staat van horeca-activiteiten;
  • b. HII overige lichte horeca, als vermeld in de staat van horeca-activiteiten;
  • c. HIII middelzware horeca, als vermeld in de staat van horeca-activiteiten.

alsmede voor:

  • d. terrassen;
  • e. erven;
  • f. nutsvoorzieningen;
  • g. parkeervoorzieningen;
  • h. water en voorzieningen ten behoeve van de waterhuishouding;
  • i. overige bijbehorende voorzieningen;

met bijbehorende:

  • j. hoofdgebouwen;
  • k. bijgebouwen;
  • l. bouwwerken, geen gebouwen zijnde.
  • B. De in dit lid bedoelde gronden zijn tevens bestemd voor de doeleinden en bouwmogelijkheden die in hoofdstuk 3 voor de betrokken bestemming zijn aangegeven, inclusief de daarin opgenomen ontheffings- en/of wijzigingsbevoegdheden en/of aanlegvergunningvereisten.
7.2 Bouwregels

Bouwen is uitsluitend toegestaan ten dienste van de in lid 1. omschreven doeleinden en met inachtneming van de volgende regels:

  • a. gebouwen mogen uitsluitend binnen de op de verbeelding aangegeven bouwvlakken worden gebouwd;
  • b. ter plaatse van de op de verbeelding aangegeven aanduiding “dienstwoning toegestaan” is een dienstwoning toegestaan;
  • c. de goothoogte en bouwhoogte van gebouwen alsmede de gezamenlijke oppervlakte van gebouwen op een bouwvlak bedraagt maximaal de op de verbeelding aangegeven goothoogte, bouwhoogte respectievelijk bebouwingspercentage;
  • d. de hoogte van bouwwerken, geen gebouw zijnde, mag ten hoogste bedragen:
    • 1. van erfafscheidingen voor de voorste bouwgrens 1 m;
    • 2. van erfafscheidingen in of achter de voorste bouwgrens 2 m;
    • 3. van overige bouwwerken, geen gebouwen zijnde 3 m.
  • e. nutsvoorzieningen mogen binnen en buiten de bouwvlakken worden gebouwd, met dien verstande dat:
    • 1. de oppervlakte niet meer bedraagt dan 15 m2;
    • 2. de hoogte niet meer bedraagt dan 3 m.
7.3 Ontheffing
  • A. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd ontheffing te verlenen van het bepaalde in lid 1. voor:
  • a. de vestiging van horecabedrijven in een lagere categorie dan op de verbeelding aangegeven;
  • b. horeca-activiteiten die niet zijn vermeld in de Staat van horeca-activiteiten, mits:
    • 1. de horeca-activiteiten voor wat betreft de aard en omvang van de milieuhinder die zij veroorzaken, gelijk gesteld kunnen worden aan horeca-activiteiten behorende tot categorie I, II of III als vermeld in de Staat van horeca-activiteiten (bijlage 2 bij deze planregels);
    • 2. de horeca-activiteiten niet leiden tot een onevenredige inbreuk op het woon- en leefklimaat in de omgeving.
  • B. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd ontheffing te verlenen van het bepaalde in lid 2 onder d voor de realisatie van erfafscheidingen voor de voorste bouwgrens met een hoogte van maximaal 2 m.