2.1 Ruimtelijke aspecten / Wenselijke afwijking van het bestemmingsplan
Ruimtelijk beleid
Het strand wordt gebruikt voor passieve en actieve vormen van recreatie. Voor beide vormen zijn (vaak) accommodaties nodig. Voor de passieve vormen strandpaviljoens, voor de actieve andere bouwwerken. Als een actieve vorm van recreatie is toegestaan, ligt het voor de hand dat ook medewerking wordt verleend aan de bouw van daarvoor noodzakelijke seizoens bouwwerken. Waar die bouwwerken worden gesitueerd, hangt onder meer af van de locatie waar die activiteiten worden toegestaan. Er zijn namelijk verschillende activiteiten en sporten welke om een aparte plek vragen, op enige afstand van gewone badgasten of andere activiteiten. Om te kunnen beoordelen of een locatie geschikt is voor een bepaalde activiteit, zoals in dit geval, is het noodzakelijk om inzicht te hebben in de indeling van het strand en de spreiding van de verschillende activiteiten.
De aangegeven locatie past binnen de recreatieve indeling van het strand en het gaat om een bouwwerken dat er alleen het seizoen staat, waardoor er uit planologisch oogpunt geen bezwaar tegen de bouw van het gebouw van de kitesurfschool is.
Strand en Veiligheid
De opslagruimte van de kitsurfschool is geprojecteerd in het gebied dat op de functiekaart (mei 2005) van het APV Aanwijzingsbesluit aangeduid is als 'zeilplank en kiteboard toegestaan'.
Verkeer
De capaciteit van de bestaande parkeerplaats bij Molenslag is ruim voldoende. Bovendien komen de wenselijke weersomstandigheden van badgasten en kitesurfers niet geheel overeen.
Toerisme en Recreatie
Vanuit het bestemmingsplan en op basis van het huidige beleid Toerisme en Recreatie is het niet wenselijk het aantal strandpaviljoens/bouwwerken op te richten of uit te breiden. Er is echter een nieuwe ontwikkeling op het strand Molenslag, richting strandopgang schelpenpad. Eind 2011 is de Zandmotor (pilot in het kader van kustversterking) aangelegd. Uit gesprekken met verschillende surfverenigingen is het duidelijk geworden, dat de zuid/west kant van de zandmotor een aantrekkelijk (kite)surf gebied zal worden. Gezien deze nieuwe ontwikkeling is er vanuit het oogpunt van toerisme en recreatie geen bezwaar.
Provinciaal beleid
De locatie ligt tegen het Natura 2000 gebied Solleveld & Kapittelduinen aan. De provincie Zuid-Holland beoordeelt of initiatieven (significant) negatieve effecten op het Natura 2000 gebied hebben. In de brief van 29 december 2011 geeft de provincie Zuid-Holland aan, dat op grond van de door de aanvrager verstrekte informatie, zij van mening zijn dat voor de voorgenomen plannen geen vergunning op grond van de Natuurbeschermingswet 1998 nodig is.