Plan: | Ledeacker, Den Dries |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.1702.4BPDenDries-VA01 |
Verkeer en parkeren
De verkeersstructuur bestaat uit een gebogen lus, die is aangesloten op Den Dries en waarbij de mogelijkheid wordt geboden om eventueel in de toekomst het gebied richting het zuiden te ontsluiten op de Nullen. Het profiel, de structuur en uitstraling van de weg sluit aan op het profiel van Den Dries. Dit past goed bij een dorps karakter
Ten aanzien van langzaam verkeer is er voorzien in een verbinding richting de school en de kerk waardoor er een directe verbinding ontstaat voor wandelaars en fietsers, gescheiden van het autoverkeer. Door de terugbuigende weg en verkaveling wordt dit paadje goed betrokken bij de geplande open groene ruimte. Een tweede langzaam verkeersverbinding is gesitueerd in het verlengde van Den Akker.
Het parkeren wordt geregeld op de rabatstrook grenzend aan de hoofdontsluiting en op eigen erf. Voor de geschakelde woningen is extra ruimte gevonden voor haaks parkeren aan het woonstraatje grenzend aan de kavels.
Voor het berekenen van de benodigde parkeerplaatsen is in het verleden rekening gehouden met 1,3 parkeerplaats per woning. Om aan de wens van de bewoners te voldoen om in ieder geval voldoende parkeerplaatsen te realiseren is rekening gehouden met ruimere parkeernormen (CROW normen):
vrijstaande woningen: 1,8 pp per woning waarvan 1 op eigen terrein
twee-onder-één-kap woningen: 1,8 pp per woning waarvan 1 op eigen terrein
geschakelde woningen: 1,6 pp per woning waarvan 0 op eigen terrein
Uitgaande van tussen de 24 en de 30 woningen komt men uit op het benodigde aantal parkeerplaatsen van tussen de 41 en de 53.
In het plan zitten circa 37 langsparkeerplaatsen op de rabatstrook, en tussen de 16 en de 23 parkeerplaatsen op eigen terrein. Hiermee komt het aantal gerealiseerde parkeerplaatsen uit tussen de 53 en de 60. Daarnaast is er in het bestemmingsplan de mogelijkheid opgenomen om extra haaksparkeerplaatsen te realiseren waar dat nodig is.
Hiermee wordt ruimschoots voldaan aan de norm.
Bebouwing
In het plangebied zijn verschillende woontypologieën mogelijk. Op de verkavelingsschets is een eerste suggestie gegeven met in totaal 27 woningen. In het bestemmingsplan wordt enige flexibiliteit gegeven in mogelijke andere verkavelingen. De hoofdstructuur is echter het uitgangspunt. In het plan wordt nagenoeg overal uitgegaan van vrijstaande en twee-onder-één-kap woningen. Er is eventueel ruimte voor maximaal twee aaneengeschakelde blokjes met maximaal vier wooneenheden.
Om een helder straatbeeld te krijgen liggen de woningen met de voorkant in of maximaal 1 meter achter de naar de weg gekeerde zijde van het bouwvlak. Omdat er krommingen in het bouwvlak zijn (door de wegenstructuur) geldt voor deze woningen dat in ieder geval met één hoek de voorgevelrooilijn wordt geraakt. De rijwoningen kunnen voor een deel verspringen in rooilijn zodat er verticale geleding ontstaat, waardoor het bouwblok kleinschalig overkomt.
Aan de oostzijde van fase 2, waar in de verkavelingsschets de route richting het dorpscentrum ligt, zijn alleen vrijstaande, geschakelde of twee-onder-één-kapwoningen mogelijk. Vanwege het gebogen verloop van de weg zijn hier geen rijwoningen gewenst. Door het gebogen verloop van de weg ontstaan er hier één of meerdere kavels die de vorm van een taartpunt hebben (kavels lopen naar achteren taps toe). Mede ten behoeve hiervan is er in de regels van dit bestemmingsplan een afwijkingsmogelijkheid opgenomen die op deze plek de minimale afstand tot de zijdelingse perceelsgrens kan verkleinen tot 2 meter.
Het noordoostelijk deel van het plangebied kan worden gewijzigd. Dit om, indien nodig, in te spelen op de vraag naar een ander type woning: goedkope woningen. Na een wijzigingsprocedure kan dit gebied herverkaveld worden waarbij maximaal 13 woningen kunnen worden gebouwd.
Groen
In het stedenbouwkundig plan is aan de zuidoostzijde van het plangebied ruimte gereserveerd voor een speelweide. Deze speelweide is verbonden met het dorpshart door een pad omgeven door groen. Verder ligt er in het midden van het plangebied een groene speelplek, dit zorgt voor een groene uitstraling van de buurt. De achterzijde van de woningen aan Stippent zijn deels ingeplant met een bosschage zodat een groene afscherming ontstaat tussen de woonstraat van Den Dries en de tuinen van de woningen aan de Stippent.