Type plan: exploitatieplan
Naam van het plan: Afferdse heide 52 Afferden en Grensweg ongenummerd te Siebengewald
Status: vastgesteld
Plan identificatie: NL.IMRO.0893.EX14012AF52BUI-VA01

Regels

Artikel 1 Definities

De hierna opgenomen definities maken integraal onderdeel uit van deze overeenkomst. bestemmingsplan
Een bestemmingsplan als bedoeld in artikel 3.1 Wro, dat voorziet in de ontwikkeling en realisatie van de projecten 1 en 2 in de exploitatiegebieden 1 en 2.
 
bouwrijp maken
De in het kader van de realisatie van het bestemmingsplan en bestemd voor de projecten 1 en 2 (doen) aanleggen van voorzieningen van openbaar nut binnen en buiten de exploitatiegebieden 1 en 2, bestaande uit:
  • project 1: De aanleg van een drukriolering zoals omschreven in de detailberekening voor Afferdse heide 52 en omgeving te Afferden;
  • project 2: Het opwaarderen van een gedeelte van de Grensweg zoals omschreven in de detailberekening voor de Grensweg.
 
burgemeester en wethouders
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Bergen.
 
expioitatiegebied 1
Gebied, gelegen binnen het bestemmingsplan, waarin project 1 zal worden gerealiseerd, kadastraal bekend gemeente Bergen, sectie C, nummers 6061, 6976, 6977, 6988, 7093, 7126, 7125 en 7127 zoals aangeduid op de bij deze overeenkomst gevoegde situatietekening. Deze locatie is gelegen aan de Afferdse heide 52 te Afferden en in de nabijheid van deze locatie.  
 
expioitatiegebied 2
Gebied, gelegen binnen het bestemmingsplan, waarin project 2 zal worden gerealiseerd, kadastraal bekend gemeente Bergen, sectie R, nummers 6, 9 en 30 zoals aangeduid op de bij deze overeenkomst behorende situatietekening. Deze locatie maakt deel uit van de Grensweg te Siebengewald.
 
inrichtingsplan
Kaart of omschrijving dan wel een combinatie van beide, waarin is aangegeven de voorgenomen inrichting van een expioitatiegebied en het bouwrijp maken binnen en buiten het exploitatiegebied.
 
project 1
De voorgenomen realisatie van een kleinschalig recreatieproject binnen exploitatiegebied 1 zoals aangegeven op bijgevoegde situatietekening.
 
project 2
De voorgenomen realisatie van een intensieve veehouderij binnen expioitatiegebied 2 zoals aangegeven op bijgevoegde situatietekening.
 
raad
De raad van de gemeente Bergen.

Artikel 2 Projecten 1 en 2

Binnen de exploitatiegebieden 1 en 2 zullen respectievelijk project 1 en project 2 worden gerealiseerd.

Artikel 3 Doelstelling exploitatieplan/Uit te voeren werkzaamheden

Met dit exploitatieplan wordt beoogd om de kosten te verhalen van door de gemeente in het openbaar gebied uit te voeren werkzaamheden. Deze werkzaamheden worden hieronder beschreven en houden verband met de realisering van een kleinschalig bungalowpark en een varkenshouderij binnen de exploitatiegebieden 1 en 2. Deze kosten zullen overeenkomstig het bepaalde in de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht op de initiatiefnemer worden verhaald. Het gaat dan om het verbinden van een financiële voorwaarde aan de omgevingsvergunning voor de bouwactiviteiten. Het is de bedoeling om deze vergunning te verlenen op basis van een specifiek bestemmingsplan dat voor de exploitatiegebieden 1 en 2 is opgesteld en dat tegelijkertijd met dit bestemmingsplan wordt vastgesteld.   
 
De werkzaamheden worden pas door de gemeente uitgevoerd als de omgevingsvergunning is verleend en de initiatiefnemer aan zijn financiële verplichtingen heeft voldaan.
 
Voor project 1 worden door de gemeente de volgende werkzaamheden uitgevoerd:
De aanleg van een drukriolering. Uit de gespecificeerde kostenraming die als bijlage bij dit exploitatieplan is gevoegd blijkt exact wat de werkzaamheden inhouden.
 
Voor project 2 bestaan de werkzaamheden uit het opwaarderen van een gedeelte van de Grensweg. Uit de gespecificeerde kostenraming die als bijlage bij dit exploitatieplan is gevoegd blijkt exact wat de werkzaamheden inhouden.

Artikel 4 Slotbepaling

Deze regels kunnen worden aangehaald als ‘Regels Afferdse heide 52 Afferden en Grensweg ongenummerd te Siebengewald ’.
 
Bijlagen:
  • Situatietekeningen exploitatiegebieden 1 en 2.
  • Berekening exploitatiebijdrage (financiële bijlage met twee specificaties).