Plan: | Dorpsstraat 6 - 8 |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0815.BPL10007HLB-VA01 |
De ruimtelijke structuur van de beoogde ontwikkeling bestaat uit het aanvullen van de dorpse lintbebouwing aan de Dorpsstraat en het invullen van het binnengebied met lagere bebouwing aan een ontsluitingsweg en bebouwing rond een hofachtige openbare ruimte.
De ontsluiting van het binnengebied vindt plaats vanaf de Espenstraat, ter hoogte van de huidige bedrijfsontsluiting. Een voetpad van het binnengebied richting Dorpsstraat draagt eraan bij dat het binnengebied zoveel mogelijk een integraal onderdeel wordt van het dorp en zorgt ervoor dat de locatie voor de beleving minder opgesloten en achteraf gelegen is.
Hoofdlijnen beeldkwaliteit
Het beeld van de woonkavels aan de Dorpsstraat sluit aan op de historische lintbebouwing. De bebouwing zal bestaan uit één laag met een forse kap. Als kapvorm zijn zadeldaken, schilddaken en tentdaken passend.
![]() |
Referentiebeelden voor de nieuwbouw langs de Dorpsstraat |
De bebouwing rond het hof is meer eigentijds. Deze bebouwing bestaat uit één laag met een beperkte tweede laag of kap. Als kapvorm zijn een plat dak, zadeldaken en lessenaarsdaken passend.
![]() |
Referentiebeelden voor de nieuwbouw rondom het hof |
De openbare ruimte heeft een erfachtige inrichting. Aan de inrichting is te zien dat geen sprake is van doorgaand rijverkeer en dat de verblijfsfunctie belangrijker is dan de auto. Met hagen en bomen wordt het dorpse karakter versterkt.
![]() |
Referentiebeelden voor de openbare ruimte |