Ga naar de homepage van de gemeente Vlaardingen

Artikel 27 Algemene afwijkingsregels

 

27.1 Afwijken van voorgeschreven maatvoering

Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van het afwijken van de in de regels voorgeschreven maatvoering met ten hoogste 10%.

 

27.2 Overschrijden van bouwgrenzen

Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van de bestemmingsbepalingen en toestaan dat bouwgrenzen worden overschreden, indien een meetverschil daartoe aanleiding geeft.

 

27.3 Vergroten bouwhoogte van andere bouwwerken

Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van de bestemmingsbepalingen ten aanzien van de bouwhoogte van andere bouwwerken en toestaan dat de bouwhoogte van andere bouwwerken wordt vergroot tot maximaal 10 meter.

 

27.4 Vergroten bouwhoogte van zend-, ontvangen/of sirenemasten

  1. Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van de bestemmingsbepalingen ten aanzien van de hoogte van andere bouwwerken en toestaan dat de hoogte van andere bouwwerken ten behoeve van zend-, ontvangen/of sirenemasten wordt vergroot tot maximaal 40 meter, onder de hierna genoemde voorwaarden.

  2. Installaties op of aan een gebouw zijn alleen toegestaan op hoge gebouwen; bij voorkeur op een plat dak en zo ver mogelijk van een dakrand, met dien verstande dat bijzondere en waardevolle gebouwen in beginsel geheel dienen te worden ontzien, zonodig in overleg met de monumentencommissie en tegen gevels aan; wanneer de invloed van die installaties geen afbreuk doen aan de aanwezige kwaliteiten.

 

27.5 Toestaan van gebouwtjes voor voorzieningen van algemeen nut

Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van de bestemmingsbepalingen ten aanzien van het realiseren van gebouwtjes voor voorzieningen van algemeen nut, zoals telefooncellen, abri’s, nutsvoorzieningen, dienstgebouwen ten behoeve van het onderhoud of gebruik van openbaar groen, wegen en speelplaatsen, mits deze gebouwtjes geen grotere inhoud hebben dan 50 m3.