Plan: | Terbregsehof |
---|---|
Status: | onherroepelijk |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0599.BP1002Terbregshof-oh02 |
De aanleiding tot het maken van het bestemmingsplan Terbregsehof is het feit dat in het gebied meerdere bestemmingsplannen vigeren die verouderd zijn (zie 1.3). In de jaren '50 is het merendeel van het gebied bestemd als recreatiegebied, maar nooit als zodanig ontwikkeld.
In de loop der tijd zijn verschillende functies gerealiseerd door middel van een vrijstellingsprocedure, zoals het postdistributiecentrum en het opslagterrein voor kermisexploitanten.
Daarnaast speelt er binnen het plangebied nog een andere discussie. Bewoners van de woningen in het plangebied die zijn wegbestemd in de jaren '50, hebben in 1974 de toezegging gekregen dat deze woningen in het eerstvolgende bestemmingsplan positief bestemd zouden worden. Het positief bestemmen van deze woningen is tot op heden, vanwege verschillende redenen, niet uitgevoerd.
Het voornemen is om binnen het plangebied kantoorvilla's te realiseren. De realisatie hiervan past niet binnen de mogelijkheden van de huidige bestemming.
Het bestemmingsplan 'Terbregsehof' is opgesteld op verzoek van de deelgemeente Kralingen-Crooswijk. Het doel van dit bestemmingsplan is vierledig:
Het actualiseren van de nu geldende bestemmingsplanregelingen;
Het vervangen van de verschillende nu geldende bestemmingsplannen door één overzichtelijk bestemmingsplan;
Het verbeteren van het handhavingsregime;
Het planologisch bestendigen van de ruimtelijke visie op het gebied 'Terbregsehof'.
Het bestemmingsplan zal een combinatie zijn van een ontwikkelingsplan en een conserverend plan. Bestaande aanwezige functies zullen in het bestemmingsplan juridisch worden vastgelegd en de geplande ontwikkeling van de kantoorzone wordt in het bestemmingsplan vastgesteld.