Plan: | Zuidhoek |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0569.bpNKPzuidhoek-va01 |
De raad van de gemeente Nieuwkoop heeft op 16 juli 2009 de structuurvisie 2040 deel 1 vastgesteld. Met de structuurvisie 2040 wil de gemeente Nieuwkoop een stap richting de toekomst zetten. In de structuurvisie zijn de volgende uitgangspunten opgenomen:
Bouwen voor de toekomst
In de structuurvisie wordt een groot aantal woningbouwplannen beschreven. Zuidhoek is één van deze gebieden. Het voorliggende bestemmingsplan maakt de woningbouwontwikkeling op Zuidhoek mogelijk.
Op 3 maart 2011 heeft de gemeenteraad de Woonvisie Nieuwkoop vastgesteld. De ontwikkeling van Zuidhoek past hier binnen, met uitzondering van de differentiatie conform het indicatief bouwprogramma. De woonvisie stelt dat dit geen knellend kader is, maar dat er ruimte is voor nadere invulling op project- en locatieniveau. Op Zuidhoek is weliswaar voor een gedifferentieerd, maar wel voor een afwijkend woningbouwprogramma gekozen in verband met de saneringsopgave op de locatie Zuidhoek én het naastgelegen Meijepark. De woningbouw op Zuidhoek vormt de kostendrager voor de sanering.
Op 31 mei 2011 heeft de gemeenteraad de beleidsvisie externe veiligheid vastgesteld. Basis voor de visie is een nulmeting (2008) van de actuele risico's op het vlak van externe veiligheid. Dit geldt zowel voor risicovolle inrichtingen (zoals een lpg-tankstation) als voor het transport van gevaarlijke stoffen over de weg, het water of via buisleidingen. Op basis van deze nulmeting is beleid geformuleerd. Concreet zijn door de gemeenteraad onder meer de volgende keuzes gemaakt:
In paragraaf 5.4 wordt beschreven of en in hoeverre het thema externe veiligheid een rol speelt in het kader van dit bestemmingsplan.
Op 10 november 2011 is het aangepaste dakkapellenbeleid vastgesteld. Het doel van de regels is het aanvullen van de landelijke regels voor vergunningvrij bouwen. Wanneer niet aan de voorwaarden voor vergunningvrij bouwen kan worden voldaan kunnen de regels uitkomst bieden. Deze zijn duidelijk, ruim en flexibel opgezet. De regels zijn op 17 november 2011 in werking getreden, nadat een inspraaktraject was doorlopen.
In de gemeentelijke structuurvisie wordt Zuidhoek aangewezen als gebied voor woningbouwontwikkeling. Ook binnen het woonbeleid is de bouw van een groot aantal woningen voorzien. Hiermee past de ontwikkeling binnen het gemeentelijk beleid.