4.2 Verkeer en parkeren
Aan de Groenendaal wordt de nieuwbouw van het Krimpenerwaard College met bijbehorende sportfaciliteiten voorzien. Deze ontwikkeling brengt extra verkeer en parkeerdruk met zich mee. In de mobiliteitstoets, opgenomen in Bijlage 1, is onderbouwd dat als gevolg van dit extra verkeer en de toename van de parkeerdruk geen onacceptabele situaties voor de omgeving optreden. In de mobiliteitstoets zijn de volgende conclusies getrokken:
- De verkeerstoename van de nieuwe ontwikkeling kan ruimschoots opgevangen worden op de Groenendaal. De verkeersintensiteit op de Groenendaal blijft ruimschoots binnen de maximaal gewenste intensiteit. Daarnaast biedt de nieuwe erftoegangsweg aan de achterzijde van het parkeerterrein naar de nieuwe locatie van het Krimpenerwaard College voldoende capaciteit om de intensiteit van circa 400 mvt/etmaal (180 mvt per spitsuur) te kunnen verwerken.
- De verkeersveiligheid voor het langzaam verkeer en met name de fietsers is gewaarborgd, omdat in het ontwerp een volledig conflictvrije fietsroute wordt voorzien tussen de Nieuwe Tiendweg en de Groenendaal. Ook zal het fietsverkeer op de Groenendaal naar het bestaande Krimpenerwaard College afnemen. Gezien de vele uitritten langs deze weg is dit positief voor de verkeersveiligheid. Daarnaast zal het illegaal gebruik van de voetgangersbrug vanaf de Nieuwe Tiendweg door fietsverkeer afnemen. Uit ongevalscijfers blijkt voorts dat er in de huidige situatie geen sprake is van een verkeersonveilige situatie.
- Tijdens werk-/schooldagen is de parkeervraag van het Krimpenerwaard College en de nieuwe sportvelden en sporthal het hoogst tijdens de middagperiode. De parkeervraag bedraagt dan 76 parkeerplaatsen. Binnen het plan is de realisatie van 66 nieuwe parkeerplaatsen voorzien. Daarnaast zijn aan de Driekamp reeds 43 bestaande parkeerplaatsen aanwezig. Met een totale capaciteit van 109 parkeerplaatsen kan deze parkeervraag goed worden opgevangen.
- De parkeervraag rondom het nieuwe Krimpenerwaard College en de nieuwe sportvelden en sporthal is het hoogst tijdens zaterdag- en zondagmiddagen (123 parkeerplaatsen). Het aantal nieuw aan te leggen parkeerplaatsen direct bij deze voorzieningen en de reeds bestaande parkeerplaatsen aan de Driekamp bieden onvoldoende capaciteit om deze parkeervraag op te kunnen vangen. Indien alleen deze parkeerplaatsen worden bezien bestaat er een tekort aan 14 plaatsen. Tijdens deze maatgevende periode is de parkeervraag van andere functies in de omgeving (gezondheidscentrum en kinderdagverblijf) echter laag, waardoor in de omgeving voldoende restcapaciteit aanwezig is. Hierdoor kan de totale parkeervraag ook tijdens deze periode goed opgevangen worden.
Op basis van bovenstaande wordt geconcludeerd dat het aspect verkeer en parkeren de realisatie van het Krimpenerwaard College en bijbehorende sportfaciliteiten niet in de weg staat. In Bijlage 1 is dit nader onderbouwd.