direct naar inhoud van 5.5 Parkeren
Plan: Bestemmingsplan Hamerstraatgebied
Status: onherroepelijk
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0363.N1002BPSTD-OH01

5.5 Parkeren

Het Hamerstraatgebied heeft binnen het Amsterdamse locatiebeleid en het stadsdeelbeleid een B-parkeernorm. Het voldoet aan de bijbehorende normering: per openbaar vervoer binnen 15 minuten op een A-locatie (Amsterdam Centraal Station) en met auto binnen 15 minuten op de ring A-10. Bij herontwikkelingen wordt de parkeerbehoefte van het te ontwikkelen programma op de eigen kavel opgelost, conform de normering bij een B-locatie:

Werken 1:125m2
Voorzieningen Amsterdamse CROW-normen (zie bijlage)
Wonen
- Sociale huur 0.5 p.p. per woning
- Vrije sector 1.5 p.p. per woning
- Bezoekers 0.25 p.p. per woning

In de huidige situatie is er circa 230.000 m2 hoofdzakelijk werk-programma. Dit leidt (volgens de B-locatienorm) tot een parkeerbehoefte van 1950 parkeerplekken.

Momenteel zijn in het gebied circa 1930 parkeerplekken aanwezig, iets boven de norm. Daarvan zijn er circa 805 op de kavels (43% van de norm) en circa 1125 in de openbare ruimte. Er is enige parkeerdruk in het gebied, maar nog onder de 90%, die in het stadsbeleid als kritiek wordt beschouwd. De parkeerdruk in de openbare ruimte wordt constant gemonitord. In lijn met het parkeerbeleid van Stadsdeel Amsterdam-Noord worden maatregelen getroffen indien de parkeerdruk te hoog wordt. Gedacht kan worden aan het instellen van blauwe zone of het invoeren van betaald parkeren.

Bij realisatie van het maximaal gecalculeerde programma in het Hamerstraatgebied is er een parkeerbehoefte van circa 2350 parkeerplekken. 1500 hiervan zijn nodig voor bestaand, blijvend werkprogramma en 850 voor nieuw gerealiseerd programma. Deze 850 plekken moeten (in bovengrondse gebouwde oplossingen) op de kavels gerealiseerd worden. In de openbare ruimte zullen de komende 10 jaar ten gevolge van de voorgestelde ingrepen circa 200 van de bestaande circa 1125 parkeerplaatsen worden opgeheven, waardoor er 925 plekken in de openbare ruimte resteren. Deze plekken kunnen worden gebruikt door bestaand, blijvend programma en door bezoekers van nieuw (woon-)programma.

Het realiseren van gebouwde bovengrondse parkeerplekken op de kleinere kavels in het noordelijke gedeelte van het Hamerstraatgebied is geen sinecure. Verder is dit ook vaak strijdig met de ambitie om vooral in de plint interessant, publiekgericht programma met een uitstraling en oriƫntatie op de straat te realiseren. Het is daarom voorstelbaar dat delen van het parkeerprogramma in collectieve parkeervoorzieningen worden opgelost, bij voorkeur te situeren nabij de invalswegen. Het bestemmingsplan maakt collectieve parkeervoorzieningen mogelijk. Indien (door gesloten overeenkomsten en dergelijke) aangetoond wordt dat parkeren ten behoeve van een bepaald bouwplan in dergelijke collectieve parkeervoorziening duurzaam wordt opgelost, kan de betreffende initiatiefnemer ontheffing (omgevingsvergunning) krijgen van de verplichting om op eigen terrein parkeerplaatsen te realiseren.