Plan: | Bestemmingsplan Water |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0363.A1103BPSTD-VG01 |
In het plangebied bevindt zich een gemengd rioleringsstelsel. Hierbij wordt al het in het gebied vrijkomende afvalwater, inclusief regenwater, door middel van één type leiding ingezameld en getransporteerd naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi). Het beleid van AGV/Waternet is daar waar mogelijk schoon hemelwater te scheiden van de vuilwaterstromen. Hierdoor wordt de rwzi ontlast en het aantal overstorten van vuilwater op het oppervlaktewater verminderd. Hier zal in de toekomst meer aandacht aan worden besteed. Voor het duurzaam omgaan met regenwater wordt verwezen naar het handboek Hemelwater opgesteld door AGV/Waternet. De uitgangspunten voor het omgaan met hemelwater uit het Handboek Hemelwater zijn verwerkt in het 'Plan gemeentelijke watertaken 2010-2015'.
Vuilwaterlozing woonboten
Het Hoogheemraadschap Amstel, Gooi en Vecht (AGV) en Rijkswaterstaat (RWS) Noord-Holland hebben gezamenlijk initiatief genomen voor Projectbureau Schoonschip. Het samenwerkingsproject heeft als doel het lozen van huishoudelijk afvalwater vanuit woonboten in oppervlaktewaterlichamen te beëindigen door een aansluiting op de riolering mogelijk te maken voor alle woonboten in Amsterdam en omstreken. Sinds 2005 is wettelijk bepaald (en in 22-12-2009 in de Waterwet vastgelegd) dat ongezuiverd lozen niet langer is toegestaan. Als waterkwaliteitsbeheerder zijn zowel Waterschap AGV als Rijkswaterstaat Noord-Holland verantwoordelijk voor de handhaving van dit besluit.
Projectbureau Schoonschip is in het leven geroepen om woonbootbewoners te ondersteunen bij het aansluiten van hun woonboten op de riolering door het geven van voorlichting en informatie, het organiseren van bewonersavonden, het faciliteren van de schouw aan boord, het verzenden van nieuwsbrieven, etc. Daarnaast draagt het Projectbureau bij aan een stuk bewustwording bij alle betrokken partijen en verzorgt zij de communicatie met onder meer de gemeenten en de nabijgelegen waterschappen. Doel van deze activiteiten is om het lozen van huishoudelijk afvalwater vanuit woonboten in oppervlaktewaterlichamen te beëindigen en alle woonboten in Amsterdam en omstreken aan te sluiten op de riolering.