direct naar inhoud van 5.1 Beschrijving bouwplan uitbreiding Grolsch Veste
Plan: Kanaalzone - Stadion
Status: onherroepelijk
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0153.20092639-0004

5.1 Beschrijving bouwplan uitbreiding Grolsch Veste

Om de uitbreiding aan de oostzijde te kunnen realiseren is medewerking van het waterschap Regge en Dinkel vereist, aangezien de uitbreiding alleen kan worden gerealiseerd op gronden in eigendom van het waterschap. Het waterschap is bereid medewerking te verlenen aan de uitbreidingsplannen van FC Twente maar heeft wel als voorwaarde gesteld dat de Elsbeek in zijn huidige vorm en functionaliteit gehandhaafd dient te blijven. Daarnaast is er vanuit de hulpdiensten de uitdrukkelijke voorwaarde gesteld dat het ook na de uitbreiding aan de oostzijde mogelijk moet blijven om in geval van calamiteiten en rampen rondom het stadion heen te kunnen rijden, dat betekent dat ook de huidige toegangsweg tussen stadion en rioolwaterzuiveringsinstallatie in zijn huidige vorm en functionaliteit gehandhaafd dient te blijven. Om aan deze voorwaarden te kunnen voldoen zal de uitbreiding aan de oostzijde als een open constructie worden gerealiseerd, zodat de toegangsweg en de beek onder de tribune door komen te lopen.

Realisatie tweede ring oostzijde

De uitbreiding aan de oostzijde bestaat uit het realiseren van een tweede ring aan de zijde van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Aan de veldzijde zal de oostzijde na realisatie van de uitbreiding er uit komen te zien als een kopie van de westzijde, aan de buitenzijde zal de oostzijde in tegenstelling tot de westzijde als een open constructie worden gerealiseerd. De bereikbaarheid van de tweede ring aan de oostzijde is vergelijkbaar met die van de huidige L-vorm. Er worden twee trappenhuizen gebouwd als een brug over de te verbreden Elsbeek. Deze trappenhuizen zijn bereikbaar vanaf de Elsbeekweg en de Capitool. In elk trappenhuis is ruimte voor controle aanwezig. Via het trappenhuis komt men op de vierde laag, een soort omloop, waar de horeca en sanitaire voorzieningen zijn gesitueerd en van waaruit men de tribunes kan bereiken. De tussenliggende verdieping wordt gereserveerd voor business (horeca en skyboxen). Via een loopbrug wordt deze verdieping verbonden met vergelijkbare ruimten onder de hoofdtribune. De bezoekers van deze businessruimten vinden hun plaatsen op de bovenste vier rijen van de eerste tribunering, eveneens vergelijkbaar met de hoofdtribune. De supporters van de bezoekende clubs bereiken via één van de twee nieuwe trappenhuizen rechtstreeks het aan hen toegewezen deel van de nieuwe tweede tribunering aan de oostzijde. In het betreffende deel van de omloop wordt een flexibele scheidingswand aangebracht, zodat er voor deze supporters eigen horeca en sanitaire voorzieningen aanwezig zijn. Deze flexibiliteit is wenselijk omdat het aantal gereserveerde stoelen voor suppporters van bezoekende clubs kan variëren tussen 500 en 1500 plaatsen, dit laatste om te kunnen voldoen aan de UEFA-norm bij internationale wedstrijden. De eerste en tweede laag blijven onbebouwd om voldoende vrije doorrijhoogte te houden.

afbeelding "i_NL.IMRO.0153.20092639-0004_0010.jpg"

afbeelding: ontwerptekening nieuwe situatie stadion "Grolsch Veste"

Herinrichting openbare ruimte

Als onderdeel van de uitbreiding zal ook de openbare ruimte rondom het stadion worden heringericht. Dit is enerzijds noodzakelijk vanwege de uitbreiding van het stadion zelf en anderzijds noodzakelijk als gevolg van de realisatie van de derde ontsluitingsweg vanaf de Auke Vleerstraat. Als gevolg van de uitbreiding van het stadion zelf zal het parkeerterrein aan de achterzijde van het stadion deels heringericht moeten worden en zal er een nieuwe locatie gezocht moeten worden voor de veiligheidszone. In de veiligheidszone worden de bussen van de supporters van de bezoekende clubs geparkeerd en worden de supporters van de bezoekende clubs onder begeleiding van politie en veiligheidsdiensten van en naar het bezoekersvak in het stadion geleid. In de huidige situatie is de veiligheidszone aan de oostelijke toegangsweg, tussen de Elsbeek en de oostzijde van het stadion, gesitueerd. Na de realisatie van de uitbreiding aan de oostzijde zal de veiligheidszone aan de andere zijde van de Elsbeek, op het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstallatie, worden gerealiseerd. De veiligheidszone zal rechtstreeks worden ontsloten via de derde ontsluitingsweg. Als gevolg van de realisatie van de derde ontsluitingsweg vanaf de Auke Vleerstraat zal niet alleen het parkeerterrein achter het stadion deels heringericht moeten worden maar zal ook het parkeerterrein tussen stadion en GoPlanet deels heringericht moeten worden. Deze herinrichting is nodig om de parkeerterreinen vanaf de derde ontsluitingsweg goed en veilig te kunnen ontsluiten en om de derde ontsluitingsweg goed en veilig te kunnen laten aansluiten op het Colosseum.

afbeelding "i_NL.IMRO.0153.20092639-0004_0011.jpg"

afbeelding: toekomstige situatie "Grolsch Veste"

Voor een uitvoerige beschrijving van het bouwplan en de daarbij behorende herinrichting van de openbare ruimte wordt verwezen naar de rapportage "Toelichting Uitbreiding Grolsch Veste" (IAA architecten d.d. 9 december 2009) dat als bijlage bij deze toelichting is opgenomen.