Plan: | Bestemmingsplan Bolsward De Marne |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0064.040705-VG01 |
14.1. Bestemmingsomschrijving
De voor ‘Waarde - Archeologisch, cultuurhistorisch en (cultuur)landschappelijk waardevol gebied’ aangewezen gronden zijn, behalve voor de andere daar voorkomende bestemming(en), mede bestemd voor:
- het behoud van archeologische, cultuurhistorische en (cultuur)landschappelijke waarden.
14.2. Aanlegvergunning
14.2.1. Het is, in het gebied waarop deze bestemming betrekking heeft, verboden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders (aanlegvergunning), de volgende werken, geen bouwwerken zijnde, en werkzaamheden uit te voeren, zulks ongeacht het bepaalde in de regels bij de andere op deze gronden van toepassing zijnde bestemmingen:
a. het ontgronden, afgraven, egaliseren en ophogen van gronden en/of het anderszins ingrijpend wijzigen van de bodemstructuur;
b. het uitvoeren van grondbewerkingen dieper dan 0,3 m, tenzij deze in het kader van onderzoek naar mogelijke historische vindplaatsen worden uitgevoerd;
c. het graven, verdiepen of dempen van waterpartijen of watergangen;
d. het aanleggen van ondergrondse of bovengrondse energie-, transport- en/of communicatieleidingen.
14.2.2. Het bepaalde in lid 14.2.1. is niet van toepassing op werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden die:
a. het normale onderhoud betreffen;
b. reeds in uitvoering zijn op het tijdstip van het van kracht worden van het plan.
14.2.3. De in lid 14.2.1. genoemde vergunning zal slechts worden verleend, indien
a. geen onevenredige afbreuk zal worden gedaan aan de archeologische, cultuurhistorische en (cultuur)landschappelijke waarden van het gebied;
b. vooraf een positief advies is verkregen van de provinciaal archeoloog.
14.3. Wijzigingsbevoegdheid
14.3.1. Burgemeester en Wethouders kunnen het bestemmingsplan wijzigen in die zin dat:
- de bestemming ‘Waarde - Archeologisch, cultuurhistorisch en (cultuur)landschappelijke waardevol gebied’ ter plaatse wordt verwijderd, mits:
- vooraf een positief advies is verkregen van de provinciaal archeoloog.
14.3.2. Burgemeester en Wethouders kunnen toepassing geven aan de in lid 14.3.1. bedoelde wijzigingsbevoegdheden indien hierdoor geen onevenredige afbreuk wordt gedaan aan de archeologische, cultuurhistorische en (cultuur)landschappelijke waarden van het gebied.